Kolokacja serwerów – całodobowy dostęp do serwera

Kolokacja serwerów jest to nowoczesna technologia. Warto wiedzieć, iż zapewnia ona rozsądne oraz całkiem optymalne warunki pracy. Wyżej wymienione pojęcie, czyli kolokacja serwerów oznacza usługę wynajmu przestrzeni w tak zwanej – serwerowni. Co jest również ważne, kolokacja serwerów związana jest bezpośrednio z udostępnianiem pewnej infrastruktury, która niezbędna jest do pracy tych właśnie serwerów.

Kolokacja serwerów – hoteling

Hoteling jest to drugie pojęcie, pod którym występuje kolokacja serwerów. Generalnie, kolokacja serwerów jest bardzo przydatną opcją. Przede wszystkim, zapewnia ona doskonały dostęp do wszystkich szybkich łącz sieciowych, od niezależnych od siebie dostawców. To wszystko wpływa na szybkość i płynność pracy.

Dostęp do serwera przez 24 godziny na dobę

Kolokacja serwerów, czyli hoteling zapewnia użytkownikowi dostęp do serwera przez 24 godziny na dobę. Jest to z pewnością bardzo duży atut tej metody. Co jest również ważne, kolokacja serwerów umożliwia prowadzenia prac na urządzeniu, po uzyskaniu dostępu od pracowników z centrum danych. Serwer, który należy do klienta, jest zawsze bezpośrednio umieszczany w specjalnej serwerowni danego usługodawcy.

Bezpieczeństwo wszystkich danych

Co jest bardzo istotne, kolokacja serwerów gwarantuje zasilanie z różnych źródeł. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że praca będzie płynna bez względu na okoliczności. Co jest również istotne, zasilanie awaryjne i agregaty prądotwórcze mogą być zawsze użyte. Hoteling jest to usługa, dzięki której umieszcza się serwer w ,,serwerowni”.

About

No Comments

Leave a Comment