Analizy statystyczne danych

Analiza statystyczna danych to metoda lub zbiór metod, które można wykorzystać do analizy danych i procesu ich analizy. Istnieje wiele różnych rodzajów danych, ale ludzie zazwyczaj najpierw myślą o danych ilościowych. Są to dane, takie jak dane spisowe lub dane z badań. Istnieją również dane naukowe, takie jak gromadzenie danych o kosmosie. Obecnie większość osób jest zainteresowanych analizą ogromnych ilości danych zebranych w wyniku transakcji z różnymi firmami i / lub stronami internetowymi. Często jednak ludzie zapominają o danych jakościowych.

Analizy statystyczne w Big Data to termin, w którym zbiory danych są tak duże i / lub złożone, że trudno je przetworzyć przy użyciu tradycyjnego oprogramowania do przetwarzania danych. Trudności obejmują analizę statystyczną, przechwytywanie, metadane, przechowywanie, wyszukiwanie, udostępnianie, przesyłanie, wizualizację i prywatność. Hadoop to aplikacja, która pomaga zarządzać dużymi danymi i sprawia, że analizy statystyczne mogą być wykonane.

Chcesz uczyć się analiz statystycznych?

Będziesz musiał rozwinąć umiejętności we wszystkich aspektach analizy danych. Dowiedz się, jak zarządzać zestawami danych i jak nimi manipulować. Naucz się obliczać nowe zmienne, scalać zbiory danych, przetwarzać dane i tak dalej. Dowiedz się więcej o bazach danych o plikach płaskich i hierarchicznych bazach danych oraz relacyjnych bazach danych i jak tworzyć oprogramowanie lub programy, które nimi zarządzają. Dowiedz się o Hadoop, aby nauczyć się zarządzać dużymi danymi.

W jakich programach wykonać analizy statystyczne?

Poznaj wpierw wszystkie rodzaje technik statystycznych, takich jak OLS, HLM, SEM, techniki szacowania brakujących danych, analizę statystyczną aspektów, analiza sieci społecznościowych, techniki analizy statystycznej danych podłużnych i tak dalej. Naucz się korzystać z programów, które wykonują analizy statystyczne, takie jak SPSS, Stata, SAS i R, abyś mógł użyć dowolnego narzędzia, którego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz.

Możesz uczyć się tych umiejętności samodzielnie, czytając podręczniki o analizach statystycznych i kursy online lub samouczki. Prawdopodobnie jednak bardziej sensowne jest uczenie się na szkoleniach lub szkołach wyższych w dziale statystyki, matematyki i informatyki.

About

No Comments

Leave a Comment